Viešoji įstaiga, V. Krėvės pr. 84, LT-50385 Kaunas, tel./faks. (8 37) 31 05 19; el.p. mokykla@kbpvm.lt, kodas Juridinių asmenų registre 111964378; darbo laikas I-IV nuo 8 iki 16:30 val, V iki 15:45

  • KVIEČIAME MOKYTIS! Vasaros priėmimas nuo birželio 1d. iki rugpjūčio 5d.

  • Prašymai pildomi internetu: https://bp.lamabpo.lt/

  • Mokslas nemokamas, socialinės garantijos, transporto lengvatos, stipendija, bendrabutis

  • KITŲ MOKYKLŲ 9-11 klasių mokiniams – pasirenkamieji moduliai

  • Nereglamentuotas išsilavinimas: siuvėjo-operatoriaus modulinė profesinio mokymo programa

20180926.02018 rugsėjo 26 d. skulptoriaus J. Zikaro memorialiniame muziejuje, įsikūrusiame ant žymiojo Pelėdų kalno, vyko muzikos ir meninio ugdymo mokytojos ekspertės D. Rimkevičienės estetikos pamoka „Menas ir kūrėjas“.

AK – 7, AKT – 7 ir AKT – 8 grupių mokiniai išgirdo daug įdomių faktų apie vieno iš pirmųjų Lietuvos profesionalių skulptorių J. Zikaro gyvenimą, asmenybę, pamatė skulptoriaus sukurtas skulptūras, piešinius, grafikos, tapybos darbus, žavėjosi unikalia skulptoriaus namų aplinka, kurioje gausu Art Deco stiliaus elementų. Didžiulį įspūdį paliko iš kiemo atsiverianti miesto panorama, įamžinta viename iš filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ epizodų. „Laisvės“ ir „Knygnešio“ skulptūros, J. Basanavičiaus biustas, žuvusiems už Lietuvos laisvę paminklas Vienybės aikštėje – tai darbai, pelnę J. Zikarui amžiną lietuvių tautos pagarbą. Mokytojai D. Rimkevičienei talkino muziejaus vadovė, menotyrininkė Rasa Ruibienė. Sėdint jaukioje svetainėje prie apvalaus stalo, geriant arbatą ir ragaujant vaišių, primenančių jaukias Zikarų šeimos popietes, buvo labai gera kalbėtis apie šį talentingą, sąžiningą, dosnų, nepaprastai tolerantišką žmogų, kuriam gyvenimas nepagailėjo didelių išbandymų, skaudžių išgyvenimų, tačiau nenuslopino jo tikrojo žmogiškumo. Pabuvome namuose, kuriuose lankėsi prezidentas A. Smetona su žmona, rašytojas ir kunigas Vaižgantas ir kiti to meto visuomenės elito atstovai, namuose, kuriuose būdamas jaunas su broliu kambarį nuomojosi prezidentas A. M. Brazauskas.Žaliakalnio vieta, kur yra muziejus, garsėja kaip laisvos minties vieta, iš kurios prieš daug metų ištremta daug Lietuvos šviesuomenės.

Pamoką stebėjusi lietuvių kalbos mokytoja metodininkė J. Balnienė apibendrino, kad minėdami Lietuvai žymias datas, nešdami gėles prie „Laisvės“ skulptūros, stovėdami prie paminklo knygnešiui ar kritusiems už Lietuvos laisvę, visada prisiminsime, kiek daug skulptorius J. Zikaras paaukojo ne tik menui, bet ir lietuvių tautos laisvės ir orumo išsaugojimui.

Muzikos ir meninio ugdymo mokytoja ekspertė Dalia Rimkevičienė

 

Nuotraukų galerija

kuiame.Lietuvos

Naujienų archyvas

Powered by mod LCA

modle1

Svetainėje lankosi 54 svečiai ir nėra prisijungusių narių

iso9001

pd

pasiekimai

Viešoji įstaiga, V. Krėvės pr. 84, LT-50385 Kaunas, tel./faks. (8 37) 31 05 19, el.p. mokykla@kbpvm.lt, kodas Juridinių asmenų registre 111964378; darbo laikas I-IV nuo 8 iki 16:30 val, V iki 15:45

logo.PPARLSUOmniteksBaltijalogo.kaunoMuziejuslogo.dirbalogo.lovejob pameistryste