Viešoji įstaiga, V. Krėvės pr. 84, LT-50385 Kaunas, tel./faks. (8 37) 31 05 19; el.p. mokykla@kbpvm.lt, kodas Juridinių asmenų registre 111964378; darbo laikas I-IV nuo 8 iki 16:30 val, V iki 15:45

  • Tegul kartu su pavasariu į Jūsų namus ateis ramybė, šiluma, džiaugsmas ir tikėjimas.

  • Išsilavinimas yra turtas, kuris bus su tavimi, kad ir kur tu beeitum

  • Kuo labiau tobulinamės, tuo nuostabiau atrodo viskas aplinkui

  • Ne jėga, o atkaklumas nulemia didelių darbų įvykdymą

  • Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų

  • Kiekvienas, kuris nustoja mokytis, pasensta

20161123.02016 m. lapkričio 23 dieną Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus didžiojoje salėje vyko „Polkos ir pyrago“ vakaronė , kuri buvo skirta prisiminti senovėje per derliaus šventę šoktus lietuvių liaudies šokius.

Šventėje dalyvavo penkios Šiaulių profesinio rengimo komandos, Lauksargių pagrindinės mokykloskomanda, mūsų mokyklos Menų studijosnariai (vadovė Dalia Rimkevičienė). Šių metų šventės naujovė – užsienio svečių (Latvijos stiliaus ir mados profesijos mokyklos) dalyvavimas. 

Šių metų šventė nustebino dalyvių gausa. Vakaronės metu labai gražiai šoko ir šventės dalyvius mokė senųjų lietuvių šokių Ventos muzikos mokyklos folkloro ansamblis ,,Austėja“ (vadovė Auksė Nainytė), Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos mokinių folkloro ansamblis(vadovė Olga Jogminienė), Upynos Stasio Girėno mokyklos mokinių folkloro ansamblis (vadovė Ilona Raudonienė), Šilalės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai ,,Gers Smoks“ ir ,,Smuokiuka“ (vadovė Irmina Kėblienė), Šilalės kultūros centro NVŠ ,,Etnokultūros dirbtuvės“ klubas(vadovė Irmina Kėblienė),Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos etnokultūros studija (vadovė Jovita Lubienė), Šiaulių r. Kultūros centro ir Raudėnų mokyklos jungtinis folkloro ansamblis ,,Gerviki“(vadovė Jovita Lubienė), Biržų ,,Saulės“ gimnazijos folkloro ansamblis ,,Saulala“(vadovė Nijolė Kaulinienė), Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos šokėjai (vadovė Džiuljeta Ragauskienė).

 

Šiaulių PRC direktorius Saulius Dargužas ir folkloro ansamblių vadovai buvo vakaronės žiuri nariai, kurie vertino vaišių stalo ir pyrago pristatymą bei namų darbą (šokius „Oira“,  „Dirižablis“ ir „Gransveras“). Vakaronės dalyviai turėjo pademonstruoti kūrybiškumą ir išradingumą, estetikos pojūtį, bendravimo kultūrą, aktyvumą, linksmumą, draugiškumą. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas temos atskleidimui, originalumui.

Mūsų mokyklos Menų studijos nariai smagiai pabendravo su savo bendraamžiais ir iš Lietuvos, ir iš Latvijos, išmoko daug naujų šokių ir labai džiaugėsi,  kai komisijos nariai vienbalsiai pripažino mūsų mokyklos komandos keptą pyragą skaniausiu (tai liudija ir  gautas diplomas). Į mokyklą grįžome su puikiomis lauktuvėmis – kaimiškos ruginės duonos kepalu, kuris yra kultūrinio kulinarinio paveldo akcentas.

Labai svarbu, kad tai, ką pamatėme ir ko išmokome vakaronės metu, nebūtų pamiršta, kad ši patirtis praturtintų mokyklos renginius, teiktų vertingų idėjų dalyvaujant įvairiuose projektuose ne tik Lietuvoje,  skatintų pažinti savąjį kraštą bei puoselėti senąsias folkloro tradicijas.

Menų studijos vadovė Dalia Rimkevičienė

 

kuiame.Lietuvos

Artimiausi įvykiai

Renginių nėra

Naujienų archyvas

Powered by mod LCA

Svetainėje lankosi 167 svečiai ir nėra prisijungusių narių

iso9001

pd

pasiekimai

Viešoji įstaiga, V. Krėvės pr. 84, LT-50385 Kaunas, tel./faks. (8 37) 31 05 19, el.p. mokykla@kbpvm.lt, kodas Juridinių asmenų registre 111964378; darbo laikas I-IV nuo 8 iki 16:30 val, V iki 15:45

logo.PPARLSUOmniteksBaltijalogo.kaunoMuziejuslogo.dirbalogo.lovejob