Viešoji įstaiga, V. Krėvės pr. 84, LT-50385 Kaunas, tel./faks. (8 37) 31 05 19; el.p. mokykla@kbpvm.lt, kodas Juridinių asmenų registre 111964378; darbo laikas I-IV nuo 8 iki 16:30 val, V iki 15:45

  • Tegul kartu su pavasariu į Jūsų namus ateis ramybė, šiluma, džiaugsmas ir tikėjimas.

  • Išsilavinimas yra turtas, kuris bus su tavimi, kad ir kur tu beeitum

  • Kuo labiau tobulinamės, tuo nuostabiau atrodo viskas aplinkui

  • Ne jėga, o atkaklumas nulemia didelių darbų įvykdymą

  • Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų

  • Kiekvienas, kuris nustoja mokytis, pasensta

20170428.02017 m. balandžio 28 dieną mokyklos bibliotekoje vyko renginys, skirtas poeto  B. Brazdžionio kūrybai. Menų mokytoja D.Rimkevičienė kalbėjo apie neblėstančią poezijos ir muzikos galią, poveikį žmogaus protui ir sielai.

Bibliotekos vedėja I.Markauskienė pradėjo pokalbį apie vieną pačių iškiliausių, nepriklausomybės metais susiformavusį lietuvių poetą B. Brazdžionį, poetinio žodžio taurumu, pakilumu, jėga  pralenkusį daugelį savo amžininkų, tremtyje pasirinkusį oratoriaus, tautos šauklio kelią.

Lietuvių kalbos mokytojai  J.Balnienei buvo svarbu, kad kiekvienas mokinys ir mokytojas, dalyvaujantis renginyje, poeto kūryboje rastų, pastebėtų ne tik poetui, bet ir sau artimų minčių ir emocijų,kad visus persmelktų ypatinga B.Brazdžionio kūrybos šviesa. A. Smetonos gimnazijos mokinių raiškiojo skaitymo konkurse deklamuoto eilėraščio „ Aš čia gyva“ įrašas – tiesiog pribloškiantis pavyzdys, kaip savitai, įtaigiai, netikėtai jaunas žmogus gali interpretuoti šio poeto kūrybą. Kad žodis, susietas su muzika, turi didžiulę galią, įsitikinome klausydamiesi maestro V.Kernagio atliekamos dainos „Šaukiu aš tautą“ įrašo (žodžiai B. Brazdžionio ). Pokalbį apie poeto – tautos šauklio misiją gražiai pratęsė skaidrėmis iliustruota „Dainiaus baladė“. Neišsenkanti žmogaus energija, nepalaužiamas gėrio siekimas - tai bruožai, kurie buvo ryškiausi 11-os ir 12-os klasės mergaičių pasirinktuose poeto eilėraščiuose. Ryškus renginio akcentas-dvyliktokų Pauliaus, Deivido ir Naglio įtaigus, emocingas B.Brazdžionio poezijos interpretavimas. Po tokio renginio tikrai atgyja kasdienybės prislopintas tikėjimas, kad „tamsiame vidunakty nežuvę“, „uždegsim naują ugnį širdyse“. Ar atsakėme į klausimą „kodėl poezija svarbi kiekvienam iš mūsų ?“. Neabejojame  – taip! Tikimės, kad tuo neabejoja ir visus literatūrinius renginius nuoširdžiai palaikanti gimnazijos skyriaus vedėja V.Stankevičienė.

 

Lietuvių kalbos mokytoja J.Balnienė

kuiame.Lietuvos

Artimiausi įvykiai

Renginių nėra

Naujienų archyvas

Powered by mod LCA

Svetainėje lankosi 66 svečiai ir nėra prisijungusių narių

iso9001

pd

pasiekimai

Viešoji įstaiga, V. Krėvės pr. 84, LT-50385 Kaunas, tel./faks. (8 37) 31 05 19, el.p. mokykla@kbpvm.lt, kodas Juridinių asmenų registre 111964378; darbo laikas I-IV nuo 8 iki 16:30 val, V iki 15:45

logo.PPARLSUOmniteksBaltijalogo.kaunoMuziejuslogo.dirbalogo.lovejob