• KVIEČIAME MOKYTIS! Vasaros priėmimas nuo birželio 1d. iki rugpjūčio 5d.

• Prašymai pildomi internetu: https://bp.lamabpo.lt/

• Mokslas nemokamas, socialinės garantijos, transporto lengvatos, stipendija, bendrabutis

• KITŲ MOKYKLŲ 9-11 klasių mokiniams – pasirenkamieji moduliai

• Nereglamentuotas išsilavinimas: siuvėjo-operatoriaus modulinė profesinio mokymo programa

20200204Vasario 3-4 dienomis, penkios Lietuvos MEPA (Mokyklos-Europos Parlamento ambasadorės) mokytojos lankėsi Europos Parlamento organizuotame seminare, Briuselyje. Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklą išvykoje atstovavo mūsų teisės ir vadybos vyr. profesijos mokytoja Rugilė Paulauskaitė-Pranaitė.

Pirmąją seminaro dieną seminaro dalyviams įvadinę sveikinimo kalbą tarė EP viceprezidentė komunikacijai Katarina Barley, EP Ryšių palaikymo tarnybų direktorius Stephen Clark bei Ryšių palaikymo tarnybų strateginės paramos skyriaus vadovas Frederico Rossetto. Įvadinių diskusijų metu buvo aptarti įvairūs jaunimo švietimo Europos Sąjungoje klausimai, taipogi aptarta aktualiausia šių dienų ES tema -Brexit.

Po įvadinės sesijos, vyko ES švietimo programų, skirtų jaunimui pristatymas. (M. Bukna ir A. Huth) Toliau praktinę seminaro dalį vedė M. Boussemaere, kuri yra MEPA mokykloms skirtos mokomosios medžiagos kūrėja. Praktinių užsiėmimų metu M. Boussemaere dalinosi įkvėpimu ir naudingais patarimais, kaip interaktyviai, įdomiai ir nestandartiškai pristatyti Europą ir ES moksleiviams. Daugelį užduočių ir mokymosi metodų mokytojai patys išbandė „savo kailiu“, tad grįžę galės puikiai pritaikyti naujienas savo mokyklose. Vakaro metu vyko „greitų pasimatymų sesija“, kur mokytojai iš visos ES padalinti į 6 grupes, susipažino iš arčiau, pristatė save, savo šalį bei atstovaujamą mokyklą, dalinosi gerąją patirtimi bei kvietė bendradarbiauti ateityje.

Antroji seminaro diena buvo skirta seminaro apibendrinimui, objektų lankymui, Europos istorijos muziejaus veiklų, skirtų ES mokiniams, pristatymui. Mokytojams buvo suteikta galimybė aplankyti Europos istorijos muziejų bei gido pagalba susipažinti su visa ekspozicija. Taip pat mokytojaai buvo pakviesti aplankyti Europos Parlamentoplenarinių posėdžių salę (angl. EP Hemicycle) ir su gido pagalba susipažinti su procesais vykstančiais posėdžių salėje ir už jos ribų.

Dvi intensyvios seminaro dienos prabėgo akimirksniu. Įgytos žinios, geroji mokytojų patirtis iš visos ES, įspūdingi EP pastatai ir pats Briuselio miestas paliko daug įspūdžių, kuriais ir norime pasidalinti.

#EPAmbassadorSchools @EPAmbassadorSchools #MEPALietuva

Mokytoja Rugilė Paulauskaitė-Pranaitė