Įgyvendinti projektai
Tarptautinis eTwinning projektas “Knygos istorija ir raida"
I etapo ataskaita Rašto kilmė
II etapo ataskaita Senų knygų muziejus
MEPA 2019 „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“
MEPA 2019 užbaigimas
2018 – 2019 mokslo metais KBPVM dalyvavo projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Projektą organizavo Europos Parlamento informacinis biuras Lietuvoje. Įgyvendinant projektą, mokytojams organizuoti seminarai, kuriuose apžvelgtos aktualios ES temos, EP rinkimai. Padedant įgyvendinti projekto uždavinius, EP informacinis biuras pateikė EUROPE@SCHOOL projekto „MEPA“ mokomąją medžiagą.
Tai aktyviojo mokymo apie ES pamokos. Medžiagą sudarė 4 moduliai. Ši medžiaga sudomino mokinius ir mokytojus, nes taikoma aktyvi metodika.
Įgyvendinant projektą, mokykloje 9 – 12 klasių mokiniams buvo vedamos istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokos, naudojant moduliuose parengtas temas. Į šių dalykų pamokas buvo integruotos etikos, matematikos, anglų kalbos temos. Įgyvendinant projektą, organizuoti renginiai: „Žmogaus teisės“, “Europos Parlamentas“, „Sprendimo priėmimas EP“, „Europos diena“.
Pamokų ir užsiėmimų metu mokiniai įgijo naujų žinių, mokėsi naudotis turimomis žiniomis atliekant įvairias užduotis. Bendradarbiaudami aiškinomės iškilusius klausimus apie ES, EP priimamus sprendimus,svarstėme, kokią įtaką tai daro mūsų kasdieniam gyvenimui.
Dalyvavimas projekte buvo naudingas mokiniams ir mokytojams. Projektas paskatino aktyviau domėtis ES aktualijomis, priimamais sprendimais, galimybėmis naudotis ES piliečiams teikiamomis teisėmis. Socialinių mokslų kabinete kaupiama informacinė medžiaga apie ES skatina domėtis vykstančiais procesais, migracija ir kt. Taip pat leidžia suprasti LR parlamentarų ir visuomenės indėlį į ES šalyse vykstančius procesus. Aktyviausiai dalyvavusiems mokiniams ir mokytojoms; direktorės pavaduotojai Sigitai Vyšniauskaitei, anglų kalbos vyresniajai mokytojai Žanetai Štrimaitienei, vyresniajai profesijos mokytojai Rūtai Rutkauskienei, teisės pagrindų vyresniajai profesijos mokytojai Rugilei Paulauskaitei-Pranaitei, dailės vyresniajai, mokytojai Eliutei Briedytei-Žukovskienei, Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojai Laimai Šližytei įteikti diplomai. KBPVM dalyvaudama projekte tapo EP ambasadore ir buvo įteikta tai patvirtinanti lentelė.
Laima Šližytė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja
MEPA 2018 „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“
MEPA 2018 užbaigimas
2017 – 2018 m. mokslo metais KBPVM dalyvavo projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Projektą organizavo Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje. Įgyvendinant projektą mokytojams organizuoti seminarai kuriuose apžvelgtos aktualios ES temos: ES biudžetas, ES saugumo ir gynybos politika ir mažų šalių dalyvavimas joje, lyčių lygybė ir Moters diena.
Padedant įgyvendinti projekto uždavinius EP informacinis biuras pateikė penkis modulius, kurie apėmė temas nuo ES susikūrimo, raidos iki Europos ateities.
Įgyvendinant projektą mokykloje 10 ir 12 klasių mokiniams buvo vedamos istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokos, naudojant moduliuose parengtas temas. Į šių dalykų pamokas buvo integruojama ekonomikos, etikos, matematikos temos. Buvo organizuojami renginiai ir klasių valandėlės, kuriose su mokiniams kalbėta apie Žmogaus teises, ES vertybes, reikalavimus saugiam maistui ES, karjerą ES.
Pamokų ir užsiėmimų metu mokiniai įgijo naujų žinių, mokėsi naudotis turimomis žiniomis atliekant įvairias užduotis, bendradarbiaujant, aiškinantis iškilusius klausimus apie ES Parlamento priimamus sprendimus ir kokią įtaką tai daro mūsų kasdieniam gyvenimui. Kalbėjomės apie Lietuvos Respublikos ES parlamentarų veiklą, ES piliečių galimybę daryti įtaką priimamiems sprendimams.
Dalyvavimas projekte buvo naudingas mokiniams ir mokytojams. Projekto pamokose ir užsiėmimuose dalyvavo 9 kl., 10 kl., 11 kl., 12 kl. mokiniai. Projektas paskatino domėtis ES aktualijomis, priimamais sprendimais, galimybėmis naudotis ES piliečiams teikiamomis teisėmis. Socialinių mokslų kabinete renkama informacinė medžiaga apie ES leidžia domėtis vykstančiais procesais, migracija, integracija ir kt. Taip pat leidžia suprasti Lietuvos Respublikos parlamentarų ir visuomenės indėlį į ES šalyse vykstančiu procesus. Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla dalyvaudama projekte tapo Europos Parlamento ambasadore ir buvo apdovanota tai patvirtinančia lentele.
Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Laima Šližytė
Profesinių gebėjimų ir asmeninių kompetencijų tobulinimas ES ir taikymas Lietuvoje
Nr. 2017-1- LT01-KA102- 034917
Circus pedagogy – a tool for youth work development
Erasmus+ Nr. 2016-2FI01-KA105-022789
Cirko pedagogika Lietuvoje! Ar tai gali būti tiesa?
Kaip padėti įsisavinti vizualinės reklamos profesiją mokiniams, turintiems elgesio ir emocijų sutrikimų
Erasmus+ Nr. 2015-1-LT01-KA102-013097
Įkvepianti pedagogių patirtis Portugalijoje
Floristikos specialybės mokinių profesinių kompetencijų tobulinimas per tarptautinę praktiką
Erasmus+ 2014-1-LT01-KA102-000209
Vizualinės reklamos gamintojų profesinių kompetencijų tobulinimas ES šalyse
Leonardo da Vinci LLP-LdV-IVT-2013-LT-0853
Nekilnojamojo turto agento veiklos ypatumai ES šalyse
Leonardo da Vinci LLP-LdV-IVT-2012-LT-0665
Nekilnojamo turto agentūrų darbo kultūra Lietuvoje ir Airijoje
Spec. poreikių mokinių ugdymo ypatumai Prancūzijoje ir Italijoje, siekiant šių mokinių pilnos integracijos į sveikųjų visuomenę bei sėkmes profesinėje karjeroje
Leonardo da Vinci LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0773
Mokytojų stažuotės Prancūzijoje ir Italijoje
VšĮ Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos profesinio mokymo(si) infrastruktūros plėtra Nr. 09.1.2-CPVA-K-722-01-0004
Tarptautinis eTwinning projektas „Paslaptingieji šifrai“
KBPVM dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte „Paslaptingieji šifrai“. Šifravimo mokslo subtilybių dirbdami kartu mokysis daugiau nei 200 mokinių iš 3 žemynų, 12 šalių (Turkijos, Rumunijos, Čekijos, Lenkijos, Lietuvos, Švedijos, Slovakijos, Ispanijos, Serbijos, Kroatijos, Prancūzijos, Gvianos), 15 mokyklų. Šiame projekte bus pristatyta daugybė šifravimo metodų, pagrįstų matematiniais skaičiavimais, naudojamais nuo praeities iki dabar. Šifravimas, kuris anksčiau pakeitė karų eigą, yra mokslas, naudojamas daugelyje sričių (elektroninis parašas, akių tinklainės, pirštų antspaudų nuskaitymo prietaisai, padirbti pinigai ir pasų nuskaitymo įrenginiai, radijo ir televizijos signalai, kasos aparatai ir kt.) - nuo šalies saugumo iki asmeninės informacijos apsaugos tapo šaka. Mokiniai kiekvieną mėnesį dalyvaus bendroje tarptautinėje veikloje, sužinodami apie šią svarbią temą.
2020 m. spalio mėn. 10 klasės mokiniai per integruotas matematikos (mokytoja R.Sapitavičienė), anglų k. (mokytoja R.Šekienė), dailės (mokytoja E. Briedytė Žukovskienė) ir ikiprofesinio ( profesijos mokytoja R. Tamošiūnienė) pamokas susipažino su kriptografijos mokslu bei šifravimo terminais ir tipais, susipažino su Cezario, Polibijaus, Affine šifrais, kūrė projekto logotipą. Susipažinę su Cezario šifru, šifravo savo vardus, atliko skaičiavimus, kiek skirtingų bandymų prireiktų nulaužti šį kodą, diskutavo, kodėl kai kurie raktai atlieka tą patį šifravimą, kuo skiriasi paprastasis Cezario kodas nuo mišriojo. Įvaldę Polibijaus šifrą mokiniai angliškai šifravo vieni kitiems pranešimus apie savo šalies istoriją, kalbą, vėliavą, valiutos vienetą, miestus, šifravo klasės draugų užšifruotas žinutes. Po to tyrinėjo Affine šifrą, kuris paremtas tiesinių lygčių ir modulinės aritmetikos skaičiavimais. Atlikę užduotis projekto dalyviai siuntė nuotraukas ir šifravo žinutes, kuriose supažindino vieni kitus su savo šalies istorinėmis ir turistinėmis vietomis.
Matematikos mokytoja R. Sapitavičienė
MEPA 2020 „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“
MEPA seminaras 2020 vasario 3 - 4 d.
Vasario 3-4 dienomis, penkios Lietuvos MEPA (Mokyklos-Europos Parlamento ambasadorės) mokytojos lankėsi Europos Parlamento organizuotame seminare, Briuselyje. Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklą išvykoje atstovavo mūsų teisės ir vadybos vyr. profesijos mokytoja Rugilė Paulauskaitė-Pranaitė.
Renginys, skirtas Žmogaus teisių dienai paminėti
2019 m. gruodžio 11 dieną Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje vyko MEPA projekto renginys, skirtas paminėti Tarptautinę Žmogaus teisių dieną. Jame dalyvavo gimnazijos klasių mokiniai. Istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokose mokiniams buvo primintos pagrindinės žmogaus teisės, įrašytos LR Konstitucijoje ir kituose tarptautiniuose (JT, ES) dokumentuose.
MEPA 2020 „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“
Europos Parlamento Informacinis biuras Lietuvoje įgyvendina tarptautinį projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, kuriame trečius metus dalyvauja ir mūsų mokykla. Projekto tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi ES priimamais sprendimais ir kasdienėmis aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu.
Kita veikla
Eurodesk
Eurodesk yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 34 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę europinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu. Eurodesk pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Taip pat yra įtraukiama informacija kitomis jaunimui aktualiomis temoms. Net jei neturėsime atsakymo į Tavo klausimą, būtinai nukreipsime tinkama linkme ir patarsime, kur galėtum ieškoti reikiamos informacijos. (http://www.zinauviska.lt/lt/kas-mes/eurodesk-tinklas)
- Tapk Eurodesk savanoriu savo mieste
- Žemėlapis, kuriame jau matosi, kad mokykla yra Eurodesk tinklo narė.